حساب کاربری

لطفا از حروف a-z,A-Z,0-9 استفاده نمایید - حداقل 5 کاراکتر

حداقل 8 کاراکتر

اثر عصاره آبی آویشن و زنجبیل بر سوء مصرف الکل

سوء مصرف الکل اثرات مضر بسیاری بر بدن افراد دارد. در سال ۲۰۰۹ مطالعه‌ای با هدف بررسی نقش عصاره‌های آبی آویشن (Thymus vulgaris) و زنجبیل (Zingiber officinale Roscoe) به عنوان عصاره‌های طبیعی به‎منظور رفع صدمات ناشی از سوء مصرف الکل بر کبد و مغز در موش‌ها انجام شد.  

الکل در دوز ۲۵/۱ میلی لیتر در ۵۰ میلی لیتر آب به صورت خوراکی در روز اول درمان استفاده شد. سپس تا پایان آزمایش، ۱۴ روز متوالی، مقدار مصرف الکل افزایش یافت. همچنین موش‌ها به صورت خوراکی الکل و عصاره‌های آبی آویشن و زنجبیل را در غلظت ۵۰۰ میلی گرم بر کیلوگرم وزن بدن به مدت ۲ هفته مصرف کردند.

نتایج، افزایش بسیار قابل توجهی را در میزان نیتریک اکساید و مالون دی آلدهید در کبد و مغز و همچنین کاهش بسیار قابل توجهی را در ظرفیت آنتی اکسیدانی کل و فعالیت گلوتاتیون پراکسیداز در گروه مصرف کننده الکل نشان دادند. علاوه بر این، فعالیت آنزیم‌هایی مانند “اِل-گاما-گلوتامیل ترانس پپتیداز” و “بوتیریل کولین استراز” به عنوان شاخصی از عملکرد کبد، در این گروه بسیار افزایش یافت. در مقابل، عصاره‌های آبی آویشن و زنجبیل باعث بهبود بسیار چشمگیر این تغییرات در هر دو بافت کبد و مغز شدند. 

عصاره‌های آبی آویشن و زنجبیل اثرات سم‌زدایی و آنتی اکسیدانی دارند. بنابراین، مصرف آن‌ها برای جلوگیری از سمیت الکلی توصیه می‌شود.

کوثر شفیعی
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
مقایسه محصول
X